Ποιοι είμαστε

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό καθ’όλη την διάρκεια του καλοκαιριού λόγω κτιριακών εργασιών ανακαίνισης. Σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης επικοινωνίας μπορείτε να καλείτε στο 2294039185 κάθε Τρίτη 09:00 – 12:00

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

Το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. Νταού Πεντέλης είναι σχολείο Ειδικής Αγωγής της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Σε αυτό εκπαιδεύονται παιδιά με νοητική υστέρηση, αυτισμό και λοιπά σύνδρομα. Το σχολείο λειτουργεί από το σχολικό έτος 2003-2004 μέχρι σήμερα.

Προγράμματα 2019

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της.

Το Σεπτέμβρη όταν ήρθαμε στο σχολείο αντικρίσαμε ένα θλιβερό τοπίο γύρω μας λόγω της μεγάλης καταστροφής του Ιουλίου. Το περιβάλλον ήταν αδιανόητο να μείνει έτσι. Αποφασίσαμε όλοι μαζί ,μαθητές και εκπαιδευτικοί ότι κάτι έπρεπε να κάνουμε.

Έτσι ξεκινήσαμε «Μέσα από τις στάχτες ν’ανθίσει η ζωή». Αυτό έγινε στην αυλή μας.

Όμως δε σταματήσαμε «Ψάχνοντας το Νέμο και τους φίλους του» μάθαμε για το θαλάσσιο περιβάλλον, συνεχίσαμε γίνοντας «Καλλιτέχνες και εμείς» και όλα αυτά έγιναν «Παίζοντας για να μάθουμε, αλλά και μαθαίνοντας για να παίξουμε».