Μαζί Μπορούμε!

Στο πλαίσιο του άξονα αξιολόγησης για τις σχέσεις μεταξύ μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών 2021-22, πραγματοποιήθηκαν δράσεις σχετικά με την υποστήριξη και την ενίσχυση της συνεργασίας μεταξύ αυτών. Στόχος των δράσεων είναι η ενίσχυση του ήδη υπάρχοντος καλού κλίματος σεβασμού και εμπιστοσύνης καθώς και η ανάπτυξη αισθήματος ευθύνης και φροντίδας για ένα ζωντανό οργανισμό (φυτό). Μέσα απο τις δράσεις δημιουργείται ένα κλίμα διαρκούς συντονισμού και συνεργασίας σε καθημερινή βάση. Ενθαρρύνεται η συμμετοχή και η πρωτοβουλία των μαθητών αλλά και η λήψη αποφάσεων απο κοινού με τους εκπαιδευτικούς. Η καλή σχέση μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών με αμοιβαία αποδοχή και εκτίμηση συμβάλλει τόσο στο άνοιγμα του σχολείου όσο και στην ένταξη των μαθητών στην κοινωνία.

Συμμετέχοντες ομάδας: Αραμπάκου Ν., Δούτση Α., Καντζή Ε., Καρκαμίση Ι., Κοτσάνου Μ., Σταυροπούλου Φ.